Ciekawostki na temat fotografii

by admin

Zazwyczaj w świecie fotografii znane są pewne mity, legendy lub odniesienia. Ale zapytaj siebie jako amatora lub bardziej zaawansowanego fotografa, ile naprawdę wiesz o tej sztuce?

Przed fotografią ludzie nie wiedzieli, jacy jesteśmy jak dzieci – brzmi to trochę dziwacznie, ale przed fotografią ludzie nie mieli możliwości poznania, jak wyglądali w dzieciństwie. Było kilka obrazów lub rysunków, ale nie były one tak dokładne jak ujęcia fotograficzne.

Pierwsze podwodne zdjęcie zostało zrobione w 1890 r. – 1890 roku uzyskano pierwszą podwodną fotografię. Wykonał ją William Louis Boutan i pokazał nurka pod wodą.

Pierwsze kolorowe zdjęcie zostało zrobione w Londynie – pierwsze trwałe kolorowe zdjęcie zostało wykonane przez szkockiego fotografa Jamesa Clerk Maxwella. Udowodnił on, że do wykonania kolorowej fotografii wszystko trzeba połączyć z trzema podstawowymi kolorami (czerwonym, niebieskim i zielonym).

Najstarszą kamerę, stworzona w XIX wieku – stworzona przez Josepha-Nicephore’a w 1826 roku. Najstarszy aparat został wykonany z materiału drewnianego w Paryżu. Uznawany jest za pioniera w tej dziedzinie.

Według bazy danych zdjęć, w każdej minucie robione są ponad miliony zdjęć – dzięki postępowi technologicznemu zwiększyła się liczba utrwalanych treści, do tego stopnia, że w ciągu dwóch minut możemy wykonać dużo więcej zdjęć niż wszystkie wykonane w XIX wieku.

Możliwość wykonania zdjęcia pomogło nam dowiedzieć się jak wyglądamy z zamkniętymi oczami – podobnie jak inne ciekawe dane, jest to bardzo osobliwe, ponieważ do czasu powstania fotografii ludzie nie wiedzieli, jak wyglądają z zamkniętymi oczami, ponieważ przed lustrem ludzie nie byli w stanie zobaczyć siebie z zamkniętymi oczami.

Jednym z najczęściej oglądanych zdjęć na świecie jest krajobraz znajdujący się w północnej Kalifornii, ponieważ była to domyślna tapeta Windows XP, dzięki której poznały ją miliony ludzi.

Podobne: