Jak organizować zdjęcia?

by admin

Szukanie zdjęć, które zrobiliśmy jakiś czas temu na naszym komputerze, może być wyzwaniem. Często mamy kilkaset zdjęć, które mogą być z jednej podróży, a nawet zrobione w ciągu jednego dnia, wtedy zlokalizowanie konkretnego zdjęcia może być nieco problematyczne. Dzisiaj przyjrzymy się kilku sposobom organizacji naszych zdjęć, aby to znacznie ułatwić.

Dawniej zdjęcia można było przechowywać w szufladzie, wkładać do teczek lub układać na półce… to był sposób na porządkowanie zdjęć.

Dysk twardy jako jednostka pamięci masowej.

Nasze zdjęcia powinny być przechowywane na osobnym dysku, a nie na głównym twardym dysku komputera. Dysk zewnętrzny jest w dzisiejszych czasach bardzo łatwy do zakupu i bardzo przystępny cenowo. Wszyscy przechowujemy ważne informacje w inny sposób, ale zawsze dobrze jest znać metody, których inni używają do doskonalenia własnej metody.

Ciekawostki na temat fotografii
  1. Wybierz oprogramowanie do organizacji zdjęć.

Jest ich niezliczona ilość. Wybór pomiędzy tymi programami jest bardzo osobisty. Zalecam przejrzenie ich lub wypróbowanie, aby upewnić się, który z nich będzie dla ciebie odpowiedni. Do wyboru masz między innymi: Zdjęcia (Apple), Google Fotos, Adobe Bridge, Lightroom, XnView. Z niektórymi z tych programów możesz zacząć organizować swoje zdjęcia jak profesjonalista, chociaż znalezienie odpowiedniego dla siebie systemu pracy zajmie trochę czasu, to normalne.

  1. Zdecyduj, jak chcesz zorganizować zdjęcia.

Jednym z najlepszych sposobów jest sposób chronologiczny – komputer będzie organizował foldery w ten sposób, lub w porządku alfabetycznym. Dlatego po przeniesieniu zdjęć z aparatu do komputera natychmiast tworzy się na dysku folder z datą i nazwą.

  1. Zorganizuj zdjęcia, które masz w folderze „Moje zdjęcia”.

Jeśli mamy już dużą ilość zdjęć w tym folderze, co większość ludzi robi, czas to zorganizować. Może to trwać długo, ale warto, bo później wszystko będzie bardziej zorganizowane. Wyjdziesz też z tego złego nawyku trzymania wszystkiego w kupie i trzymania zdjęć w nieporządku.

Podobne:

1 Komentarzy

Daria 17 czerwca 2021 - 16:40

Mojemu bałaganowi w zdjęciach już chyba nic nie pomoże 😀

Leave a Comment