Jak robić lepsze zdjęcia?

by admin

Niejednokrotnie uważamy, że aby mieć świetne zdjęcia potrzebujemy super profesjonalnych aparatów, doświadczonych fotografów i bardzo dobrze przygotowanej scenografii, w pewnej części te czynniki pomagają, ale nie zapewniają na sto procent, że zdjęcie będzie udane.

Wraz z postępem technologicznym, wiele osób woli robić zdjęcia tylko za pomocą telefonu komórkowego, ponieważ oprócz mniejszych gabarytów w porównaniu do aparatu kompaktowego, są one lżejsze i pozwalają się dzielić zdjęciami w tym samym momencie. Podczas gdy w przypadku konwencjonalnych aparatów fotograficznych trzeba by było pobierać obrazy tylko po to, aby się nimi podzielić, a także po to, aby je edytować lub zmienić rozmiar.

Dziś chcę podzielić się z Tobą łatwymi sztuczkami pozwalającymi uzyskanie najpiękniejszych zdjęć. Ponieważ w tej epoce technologia jest w naszych rękach i musimy ją wykorzystać.

Lustrzanki cyfrowe

Poprawna ekspozycja – od czasu do czasu okazuje się że to, co fotografujesz, może być zbyt ciemne lub zbyt jasne, więc trzeba to dostosować dotykając obszaru ekranu, na którym znajduje się obiekt, a aparat automatycznie dostosuje ekspozycję, aby ją zrównoważyć.

Ostrość obrazu – większość smartfonów może załapać ostrość blisko obiektu, ale wszystkie obiektywy mają minimalną odległość ustawienia ostrości. Jeśli jesteś zbyt blisko, a obiekt jest nadal niewyraźny, cofnij się, aż obraz się wyostrzy.

W większości aparatów do smartfonów wbudowana jest siatka, która pokazuje ekran podzielony na trzy części, co wynika z najbardziej znanej w fotografii zasady: zasady trójpodziału. Chodzi o to, że jeśli umieścisz obiektyw wzdłuż jednej z tych linii, lub na jednym z ich skrzyżowań, odnajdziesz lepszą kompozycję.

Podobne: