Zdjęcia na plaży

by admin

Z latem przychodzą wakacje, słońce i… fala zdjęć na plaży z nogami lub zachodami słońca. Są to łatwe do zrobienia zdjęcia, w niektórych przypadkach nawet trudne do uniknięcia, ale przy odrobinie inspiracji (i dobrego smaku) możemy ich unikać. Kiedy idziemy na plażę, możemy znaleźć wiele innych opcji, więc omówmy kilka pomysłów i tematów, aby je wykorzystać i z pewnością zakończymy lato dużo ciekawszym albumem. Powiedzmy „nie” zdjęciom stóp na plaży, rozejrzyjmy się dookoła i poszukajmy lepszych zdjęć.

Korzystając z dobrego światła, które mamy na plaży, możemy pobawić się konturami i cieniami. Postarajmy się jednak wstać z krzesła, które jest bardzo wygodne, ale nie daje nam najlepszej perspektywy.

Jeśli skorzystamy z poranka o pierwszym świetle lub o zmierzchu, będziemy mieli słońce blisko horyzontu, a rzucane cienie będą długie, mocne i piękne. To samo dotyczy konturów. Jeśli staniemy przed słońcem, nawet gdy jest ono niżej, znajdziemy silne podświetlenie, które da nam obraz potężnych konturów. Nie tylko ludzi, możemy również korzystać z kształtów elementów, które znajdziemy na plaży.

Czego wystrzegać się jeśli chcesz zostać lepszym fotografem?

Zdjęcia w nocy

W lecie mamy kilka bardzo przyjemnych nocy, aby cieszyć się fotografią nocną. Ponadto, jeśli okaże się, że niebo jest czyste od chmur, mamy okazje na spektakl milionów gwiazd. Jeśli chcemy zrobić dobre zdjęcia krajobrazowe (nie zapominajmy o statywie i korzystajmy z długich czasów naświetlania), możemy wykorzystać gwiazdy, pełnię księżyca lub nawet sfotografować letnią burzę. Jednym z kluczy jest znalezienie odpowiedniej lokalizacji. Jeśli chcesz mieć inne możliwości, zawsze możesz skorzystać z nocnego życia na plaży lub z letnich imprez, koncertów, a nawet fajerwerków.

Podobne:

1 Komentarzy

Dawid 17 czerwca 2021 - 16:38

Zdjęcia na plaży to zabawa, można się dobrze powygłupiać.

Leave a Comment