Najlepszy pora roku i moment na zrobienie zdjęć

by admin

Jest to pierwsza rzecz, o której powinniśmy pomyśleć organizując nasze wyjazdy fotograficzne, ponieważ nie jest tak samo, gdy robimy zdjęcia o każdej porze roku, jak i o różnych porach dnia. W tym celu weźmiemy pod uwagę szereg wskazówek, aby zrobić zdjęcia w najlepszym czasie.

Pomyśl o tym, co każda pora roku może ci przynieść.

Jesień – to chyba najlepszy czas na fotografowanie lasów. Liście stają się kolorowe, a my możemy tworzyć bardzo efektowne zdjęcia.

Zima – światło jest bardziej jednolite, nie ma zbyt dużego kontrastu między słońcem a cieniem, więc jest to dobry moment na robienie portretów na ulicy lub na uchwycenie scen z miękkim światłem.

Jak fotografować w czasie niebieskiej godziny

Wiosna – nie trzeba dodawać, że jest to najlepszy sezon, jeśli lubimy fotografować kwiaty. Weź również pod uwagę, gdy drzewa zaczynają kiełkować, w pierwszych dniach liście są piękne i jasnozielone.

Lato – na pewno wielu pomyśli, że to najlepsze miesiące na zrobienie zdjęć, bo pogoda jest dobra. Jednak światło jest bardzo ostre i to może zagrać przeciwko nam. Cienie stają się bardzo ciemne, a światło może się wypalić, szczególnie w środku dnia. Z drugiej strony, jeśli to czego chcemy to zdjęcia z niebieskim niebem, musimy wykorzystać te letnie dni.

Po podjęciu decyzji, która pora roku najlepiej pasuje do zdjęć, które chcemy stworzyć. Zastanów się nad najlepszą porą dnia na zrobienie zdjęć. Podobnie jak w różnych miesiącach roku, światło w ciągu dnia bardzo się zmienia.

Zachody i wschody słońca. Zlokalizuj wschód i zachód aby przewidzieć skąd wschodzi i gdzie zachodzi słońce aby uniknąć robienia zdjęć w kierunku słońca.

Poczekaj na niebieską godzinę. Jest to kilka minut od momentu włączenia świateł miejskich do momentu, gdy zrobi się ciemno a na niebie zapanują niebieskie odcienie światła.

Unikaj południowych godzin. Zwłaszcza gdy jest bardzo słonecznie, światło jest bardzo ostre i tworzy bardzo niekorzystne cienie.

Podobne: